״צדק בלי חוכמה, הוא בלתי אפשרי״ (ג׳יימס אנטוני פרוד)

אנו מאמינים בצדק, אך לא פחות מזה, אנו מאמינים בחוכמה. חוכמה שלפני המעשה ולא אחריו.
הפדרציה לבוררות הוקמה מתוך הבנה כי פעילות מקצועית ויעילה יכולה להביא צדק למקומות בהם הבירוקרטיה מעכבת אותו. תפקידה של הפדרציה לבוררות לסייע
לאזרחי ישראל ליהנות מהליך משפטי מקצועי, שקוף, צודק ומהיר, כאלטרנטיבה להמתנה הארוכה ולסרבול הקיים בהליך משפטי רגיל.
הפדרציה לבוררות מושתתת על מקצועיות, שקיפות ואיזון, ומעניקה לכם את הפתרון המושלם לסכסוכים עסקיים, אישיים, משפחתיים או צרכניים.
״הפדרציה לבוררות רואה לעצמה זכות גדולה להיות בית להליכי בוררות המשרתים את מערכת המשפט ואת אזרחי המדינה ופועלת לקיום הליכי בוררות ידידותיים,
יעילים והוגנים.״  (פרופ' חמי בן נון)

 

 • נקלעתם לסכסוך אישי/עסקי?

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה בפניכם דרך ייחודית ויעילה לישוב סכסוכים. חשוב שתדעו, להליך הבוררות והגישור מעמד חוקי בישראל.

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה:

  • רשימת מומחים לבחירתכם
  • עלות ידועה מראש
  • מתנהל תוך זמן קצוב

  בואו יחד נסיים את הסכסוך בפדרציה לבוררות וגישור!!

  נא למלא
  נא למלא מספר טלפון
  נא למלא

ל

ה

ש

א

ר

ת

 

פ

ר

ט

י

ם

שיטת הפדרציה לבוררות

ארבעה שלבים לפתרון הסכסוך

שופט בית משפט השלום בדימוס, יועץ משפטי של חברת החדשות של ערוץ 2

ד"ר ישגב נקדימון, שופט בית-משפט השלום במחוז מרכז בדימוס, משמש כיועץ המשפטי של חברת החדשות של ערוץ 2. במסגרת תפקידו עוסק עו"ד נקדימון בסוגיות של לשון הרע, הגנת הפרטיות, דיני אינטרנט, זכויות יוצרים, זכויות משדרים, צווי איסור פירסום, חופש הביטוי והעיתונות, חופש המידע ודיני עבודה.

ד"ר  נקדימון עוסק גם בעניינים מינהליים, ועניינים פליליים בתחום הצווארון הלבן. ד"ר נקדימון הינו בעל ידע ומיומנות  מיוחדים בתחום ה"הגנה מן הצדק", המשלב בין המשפט הפלילי לבין המשפט המינהלי והחוקתי, ובדיני חסיונות. ספרו "הגנה מן הצדק", הוא החיבור המשפטי המרכזי בנושא ה"הגנה מן הצדק" בישראל, ומצוטט במאות פסקי דין של בית-המשפט העליון, בתי-המשפט המחוזיים, בתי-משפט השלום ובתי הדין הצבאיים. ספרו השני - "חיסיון עיתונאי" מצוטט אף הוא בפסקי דין של בית-המשפט העליון.

ד"ר נקדימון מלמד בבית הספר למשפטים של המכללה למינהל. ובעבר לימד במכללת "שערי משפט" ובפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. ד"ר נקדימון מרצה במכון להשתלמות שופטים, המכון להשתלמות עורכי דין של לשכת עורכי הדין, המדרשה למשפט מעשי של ועד מחוז תל-אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין, המכון להשתלמות פרקליטים ויועצים משפטיים של משרד המשפטים, השתלמויות תובעים של משרדי ממשלה ומשטרת ישראל, הסניגוריה הציבורית, בית המשפט הצבאי לערעורים, בית הספר למשפט צבאי, בית הספר הצבאי לתקשורת, קורסי הכשרה לכתבים צבאיים של גלי צה"ל ו"במחנה", המרכז לתקשורת ומשפט באוניברסיטת בר-אילן, המכון הישראלי לדמוקרטיה, האגודה הישראלית לתקשורת, האגודה הישראלית למשפט וחברה, כנס אילת לעיתונות, מכללת עמק יזרעאל ומועצת העיתונות.

בנוסף לספרים המשפטיים שחיבר, ד"ר נקדימון פרסם מאמרים רבים בכתבי עת מקצועיים ובעיתונות הכתובה בנושאים משפטיים מגוונים.

ד"ר נקדימון התמחה אצל עורך הדין דאז – שופט בית-המשפט העליון דהיום – חנן מלצר.

עו"ד נקדימון הוא בעל התארים בוגר ומוסמך במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב (מוסמך - בהצטיינות) ודוקטור לפילוסופיה מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

 

חזרה

מהי בוררות?

בוררות, היא הליך אלטרנטיבי להליך משפטי, באמצעותה ניתן ליישב סכסוכים ולהגיע בתוך זמן קצר לפתרון לטובת שני הצדדים. כשלא ניתן מענה הולם במערכת בתי המשפט, הבוררות הופכת לפתרון מועדף על עסקים ואנשים פרטיים, שרוצים לחסוך בזמן וכסף ולהגיע לסיום הסכסוך בצורה נעימה ויעילה.

יתרונות הבוררות

הבחירה בהליך בוררות לפתרון סכסוכים מעניקה לצדדים יתרונות רבים: חיסכון בזמן יקר וכסף, דיסקרטיות, ניהול ההליך באווירה נעימה, סיום מהיר של הסכסוך וחלופה מוצלחת לניהול הליך במשך שנים ארוכות בבתי משפט. יתרון חשוב נוסף, בבחירה בבורר ולא בשופט, הוא שבורר נשען על החוק, אולם אינו מחויב לפעול רק בהתאם לחוק ויכול להפעיל שיקול דעת מקצועי בהתאם לחוקי השוק ולנורמות נהוגות, או בהתאם לדין תורה.

הבוררים והמגשרים שלנו

הפדרציה לבוררות מציעה בוררים ומגשרים מנוסים בעלי ניסיון וידע במגוון תחומים. הבוררים והמגשרים הפועלים במסגרת הפדרציה לבוררות נבחרים בקפידה ומחויבים לכללי האתיקה של הפדרציה. לפני מינוי בורר להליך, נעשית בדיקה של אי ניגוד אינטרסים. בצורה זו אנו מבטיחים לצדדים הליך אמין, מקצועי ויעיל, ביטחון ושקט נפשי.

מהו גישור ?

גישור הוא הליך פתרון סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט, בעזרת מגשר, בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים. הליך הגישור מאופיין בדיון פתוח וחופשי וברוח טובה. הגישור מייצג גישה של יישוב סכסוכים בדרך של שלום.  הליך הגישור נועד להביא את הצדדים להסכמה. אם הצדדים לא הגיעו לפתרון המוסכם על כל הצדדים, אין בכוח המגשר לכפות פתרון על הצדדים.