תחומי ההתמחות

הפדרציה לבוררות מנהלת תיקי בוררות בתחומים שונים ומגוונים ומעמידה לרשות הצדדים בוררים מומחים בתחום נושא הסכסוך וכן עדים מומחים, המסייעים במתן מידע ושיקול דעת אובייקטיבי על ההתנהלות הנהוגה בתחום. ההיכרות של הנורמות הקיימות בתחום העיסוק והפעילות של ענף תעשייה זה או אחר, בשילוב ידיעת החוק, מעניקה לבוררים שלנו אפשרות לקדם עשיית צדק בצורה אובייקטיבית, מהימנה ויעילה.

 

גישור ובוררות בתחום דיני עבודה

מעסיקים ועובדים מטבע הדברים מוצאים עצמם לעיתים בסכסוך הנוגע לתנאי העסקה, התנהלות במקום העבודה וכיוצ'ב. בתי הדין לעבודה בישראל קורסים תחת הנטל, ופתרון סכסוכים אורך מספר שנים, מה שגורם לעינוי דין משווע. הסכסוכים הנפוצים נוגעים בתחומים שונים כגון: שכר ופיצויי פיטורין, פנסיה, פיטורין שלא כחוק, תנאי העסקה, הטרדה מינית, אפליה על בסיס גזע, דת, מין, לאום, גיל, או נכות.

מידע נוסף אודות גישור ובוררות בתחום דיני עבודה

גישור ובוררות בין עסקים וחברות

עסקים יכולים להפיק תועלת משמעותית בבחירה בהליך בוררות לפתרון סכסוכים ומחלוקות. הדיסקרטיות, מהירות הטיפול בהליך, החיסכון בזמן והיעילות הובילו יועצי חברות רבים להמליץ על בוררות כאופציה מועדפת לכל עסק, חברה או ארגון. מחקר שנערך ע"י מכון למשפטים אזרחיים, מעיד על כך שרבים ממקבלי ההחלטות בחברות עסקיות, מאמצים את הליך הבוררות, המהווה הליך משפטי לכל דבר ועניין, בשל יתרונותיו הרבים בעיקר לעסקים, והן מכיוון שהבוררות מאפשרת להם להמשיך להתנהל ולסיים את הסכסוך במהרה.

מידע נוסף אודות גישור ובוררות בין עסקים וחברות

גישור ובוררות בתחום הנדל"ן

ענף הבנייה בישראל צובר תאוצה ומרחיב פעילות מעבר לבנייה חדשה, גם לפינוי בינוי, תמ"א 38, קבוצות רכישה, פרויקטים, יזמות נדל"ן ועוד. 
הסכסוכים שיכולים להתגלע בתחום הנדל"ן יכולים להיות בנושא ערך הקרקע, מכירה או חכירה של קרקע או מבנים, שטח משותף והחזרי הוצאות תפעול, עמלות, הסכמי שותפות ויזמות, שימוש לא מאושר בקרקע, מיסים, תכנון ובנייה ועוד ועוד. 
ענף הבנייה מושתת על מימון ואיתנות פיננסית וכל עיכוב בהתקדמות פרויקט, עלול לגרום לנזק כלכלי הן לקבלן / יזם והן ללקוחות. 


מידע נוסף אודות גישור ובוררות בתחום הנדל"ן

בוררות וגישור בתחום תקשורת וטכנולוגיה

ענף התקשורת והטכנולוגיה המתקדמת (היי-טק) כולל מגוון רחב של תעשיות ופעילויות עסקיות ייחודיות לענף זה. שירותים סלולאריים, דיגיטליים, כבלים, מחשבים ותקשורת דורשים הבנה מעמיקה ומומחיות בייחוד כשמדובר בפתרון סכסוכים עסקיים. הפדרציה לבוררות מעמידה לרשותכם בוררים מומחים בענף תעשייה זה, המעניקים לכם אפשרות לקיום הליך משפטי אלטרנטיבי, באופן מקצועי, אובייקטיבי ומהיר.

מידע נוסף אודות בוררות וגישור בתחום תקשורת וטכנולוגיה

גישור בתחום איכות הסביבה

המודעות לאיכות הסביבה ולשמירה על אורח חיים ירוק, העלתה גם את כמות הסכסוכים הסביבתיים, שרבים מהם מורכבים ונדרש פתרון יצירתי ומהיר.  הבוררות, המהווה פתרון חלופי למערכת בתי המשפט, יוצרת לא פעם, שיטות מוכחות לפתרון סכסוכים גם בתחום איכות הסביבה. מפעלים כימיים, מזבלות, וסוגים אחרים של פרויקטים תעשייתיים יכולים לגרום לסכסוכים כגון בקרת זיהום, ניקוי סביבתי ועוד. הפדרציה לבוררות, מציעה בוררים מומחים בתחום איכות הסביבה, המכירים את הצרכים והאתגרים של סכסוכים בתחום זה, ויכולים לחסוך זמן יקר ולקצר את התהליך ולמצוא פתרונות יצירתיים במטרה ליישב את הסכסוך על הצד הטוב ביותר. 

מידע נוסף אודות גישור בתחום איכות הסביבה

בוררות וגישור בתחום אנרגיה וגז

פתרון סכסוכים בתחום האנרגיה יכול לארוך זמן רב ולגזול תקציב נכבד ממשאבי החברה. עסקאות אנרגיה הן בדרך כלל גדולות, מורכבות, וכרוכות במספר צדדים לסכסוך. חברות אנרגיה רבות בוחרות בהליך בוררות כאלטרנטיבה להליך משפטי רגיל, במטרה לחסוך בעלויות ובזמן ולהצליח להמשיך בפרויקט או בהתנהלות תקינה של החברה.

הפדרציה לבוררות מסייעת בפתרון סכסוכים בין לקוחות קצה וחברות, בתביעות כנגד בתי זיקוק, הפקה, ייצור או הפצה/ מכירה של גז ע"י חברות גז. גם סכסוכים בתחום החשמל בין אם מדובר בעיריות וגופים מוסדיים, ספקים, עובדים או צרכנים.

מידע נוסף אודות בוררות וגישור בתחום אנרגיה וגז

גישור ובוררות בתחום ביטוח ובריאות

מחלוקות הקשורות לביטוח ומחלוקות הקשורות לרשלנות רפואית ותביעות בתחום הבריאות, הפכו מורכבות יותר ויותר ודורשות השקעה כספית, הכנה והתמודדות מול גופים גדולים בבתי המשפט. כידוע, עינוי הדין בישראל נמשך על פני שנים ובמקרים מסוימים תביעות הופכות לא רלוונטיות ויוצרות לכל הצדדים הנוגעים בסכסוך, אובדן של זמן עבודה יקר וכסף רב. 
בשל כך, החלופה לבית המשפט – הליך הבוררות, הופכת להיות פתרון מקצועי ומועדף על הצדדים בניסיון ליישב את הסכסוכים בדלתיים סגורות, מבלי לפגוע בצנעת הפרט ובאווירה נעימה.

מידע נוסף אודות גישור ובוררות בתחום ביטוח ובריאות

גישור ובוררות בתחום בידור וספורט

בתעשיית הבידור והספורט יש צורך חיוני מאד ביישוב סכסוכים באופן דיסקרטי, בעיקר מכיוון שמדובר בדמויות ציבוריות, שפרסום המחלוקת עלול לגרום לנזק מהותי בתדמיתן. סכסוכים בנושא של חוזים, עבודה ותעסוקה, קניין רוחני, זכויות יוצרים, לשון הרע, סמים בספורט וכד' נפוצים מאד בתעשיית הבידור והספורט והבוררות הופכת להיות פתרון אידיאלי עבור הצדדים הנוגעים בדבר.

מידע נוסף אודות גישור ובוררות בתחום בידור וספורט

בוררות וגישור בתחום הטרדה מינית

תחום ההטרדה המינית טומן בחובו התעסקות ברגשות ואמוציות של הצדדים הנוגעים בסכסוך ולאופן הטיפול במקרה, יש השלכות הרות גורל לכל הצדדים. 
אחת הנקודות שחשובות ביותר כשמתנהל תיק בתחום ההטרדה המינית, הינה הדיסקרטיות של ההליך והצורך למצוא פתרון מהיר, מקצועי ומתאים שיעניק לצדדים המעורבים את האפשרות להמשיך לנהל את שגרת חייהם. 
מכיוון שמדובר בנושא מאד רגיש, הבוררות הינה הכלי היעיל והאפקטיבי ביותר ליישוב המחלוקת, שכן פנייה למערכת בתי המשפט כיום, עלולה לגרור את התיק לאורך שנים והיא חשופה לכל.מידע נוסף אודות בוררות וגישור בתחום הטרדה מינית

בוררות וגישור בתחום זכיינות

זכיינות הפכה להיות שיטה מסחרית ושיווקית יעילה, באמצעותה רשתות נהנות מפריסה רחבה של סניפים, שותפות של מנהלים והזכיינים נהנים ממותג חזק ושירותים שונים. בתחום זה נדרשת הבנה מעמיקה של הנורמות הנהוגות בתחום זה, הבנה של הסכם הזכיינות לרבות נושאים הקשורים לסיום ההתקשרות והעברת הזיכיון, הפרת סימן מסחרי או זכויות יוצרים, פגיעה במותג וכיוצ"ב. הפדרציה לבוררות מעניקה מומחים בתחום זה, המשמשים כבוררים ומסייעים בפתרון אובייקטיבי, חסכוני ומקצועי של הסכסוך.

מידע נוסף אודות בוררות וגישור בתחום זכיינות

בוררות וגישור בתחום חשבונאות ופיננסים

משרדי רואי חשבון, חברות השקעות וגופים פיננסים, נתקלים פעמים רבות בתביעות אחריות ומקצועיות ע"י לקוחות עסקיים ואנשים פרטיים. פנייה לבתי המשפט עלולה להיות יקרה מאד וההליכים יארכו לרוב זמן רב. הנזק התדמיתי שעלול להגרם לחברות וארגונים וכן למשרדי רואי החשבון, הקרנות וכיוצ"ב, משמעותי ובמקרים אלו, הבוררות הופכת להיות פתרון אידיאלי בזכות הדיסקרטיות וכמובן מהירות הטיפול לסיום הסכסוך.
הפדרציה לבוררות מעמידה לרשות הצדדים בוררים מומחים בתחום ראיית החשבון, ניירות ערך, השקעות ובעולם העסקים.

מידע נוסף אודות בוררות וגישור בתחום חשבונאות ופיננסים

גישור ובוררות בתחום תיירות ואירוח

ענף התיירות והאירוח מורכב מבתי מלון, צימרים, בתי הארחה, חברות תעופה ונופש, מסעדות, אולמות אירועים וכיוצ'ב. אחד המאפיינים של ענף זה, הוא מגוון של בעלי עסקים קטנים הפזורים בכל רחבי הארץ, כמו גם רשתות גדולות, כאשר כל העוסקים בענף דואגים לחזק תדמית ולשמור על שמם הטוב – כי להמלצה חיובית או שלילית, בייחוד בעידן הרשתות החברתיות, יש משקל חשוב. לא אחת, מתגלעים סכסוכים בתחום זה בין אם בנוגע להבטחה בפרסום, או בין ספקי משנה ולקוחות.

מידע נוסף אודות גישור ובוררות בתחום תיירות ואירוח