״צדק בלי חוכמה, הוא בלתי אפשרי״ (ג׳יימס אנטוני פרוד)

אנו מאמינים בצדק, אך לא פחות מזה, אנו מאמינים בחוכמה. חוכמה שלפני המעשה ולא אחריו.
הפדרציה לבוררות הוקמה מתוך הבנה כי פעילות מקצועית ויעילה יכולה להביא צדק למקומות בהם הבירוקרטיה מעכבת אותו. תפקידה של הפדרציה לבוררות לסייע
לאזרחי ישראל ליהנות מהליך משפטי מקצועי, שקוף, צודק ומהיר, כאלטרנטיבה להמתנה הארוכה ולסרבול הקיים בהליך משפטי רגיל.
הפדרציה לבוררות מושתתת על מקצועיות, שקיפות ואיזון, ומעניקה לכם את הפתרון המושלם לסכסוכים עסקיים, אישיים, משפחתיים או צרכניים.
״הפדרציה לבוררות רואה לעצמה זכות גדולה להיות בית להליכי בוררות המשרתים את מערכת המשפט ואת אזרחי המדינה ופועלת לקיום הליכי בוררות ידידותיים,
יעילים והוגנים.״  (פרופ' חמי בן נון)

 

 • נקלעתם לסכסוך אישי/עסקי?

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה בפניכם דרך ייחודית ויעילה לישוב סכסוכים. חשוב שתדעו, להליך הבוררות והגישור מעמד חוקי בישראל.

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה:

  • רשימת מומחים לבחירתכם
  • עלות ידועה מראש
  • מתנהל תוך זמן קצוב

  בואו יחד נסיים את הסכסוך בפדרציה לבוררות וגישור!!

  נא למלא
  נא למלא מספר טלפון
  נא למלא

ל

ה

ש

א

ר

ת

 

פ

ר

ט

י

ם

שיטת הפדרציה לבוררות

ארבעה שלבים לפתרון הסכסוך

עו"ד מהנדס

עו"ד סלע עבד במערכת הביטחון, בתפקידים - לרבות תפקידי ניהול - בתחום ההנדסי, בתחום המשפטי ובתחום המסחרי–עסקי. בתחום ההנדסי עסק כמהנדס פיתוח, כראש צוות פיתוח הנדסי וכמנהל פרויקטים רב-תחומיים, בנושאי היי-טק כמו גם בנושאי תשתית. 

בתפקידו כראש יחידת המטה באגף הטכנולוגיה היה ממונה, בין השאר, על: עבודת המטה; ניהול תכנית העבודה והתקציב; ניהול פרויקטים; ניהול משאבי אנוש; ניהול הרכש והלוגיסטיקה; ניהול התקשרויות ומכרזים. בין השאר היה מורשה לחתום על התקשרויות לפי חוק נכסי המדינה. כמשפטן עסק בייעוץ משפטי במגוון תחומים לרבות: בטחוני; מסחרי; דיני עבודה; תגמולים ושיקום ועוד. 

במהלך השנים עבר עו"ד סלע הכשרות מקצועיות רבות בתחומים: הנדסה; משפט; ניהול; תאגידים; מערכות מידע; כלכלה ותקציב; ניהול רכש ולוגיסטיקה; בוררות וגישור ועוד. בתפקידו כמנהל יחידת תכנון הנדסי היה חבר בצוות שזכה בפרס בטחון ישראל.

לעו"ד סלע ניסיון רב בתחום השיפוט, הבוררות והגישור. בין היתר כיהן: כחבר בוועדות משמעת עפ"י חוק חוקרים פרטים ושירותי שמירה, וכחבר בוועדת הערר עפ"י חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה בבהמ"ש המחוזי בתל אביב. בנוסף היה נציג הציבור בבי"ד לעבודה- שם עסק בתחום הגישור בין בעלי הדין, וכן עסק כמגשר פנימי בביה"ד. עו"ד סלע נמנה אל אחד מהמגשרים החיצוניים של ביה"ד. בנוסף כיהן עו"ד סלע כדיין וכיו"ר הרכב בביה"ד למשמעת של עובדי המדינה, כנציג ציבור בוועדות המכרזים במשרד הביטחון וכחבר בוועדה לתיאום מילואים.

כיום, עו"ד סלע מכהן כדיין בביה"ד למשמעת של התאחדות הכדורגל וכדיין בביה"ד העליון של התאחדות הספורט, נציג ציבור ויו"ר הרכב בביה"ד לאתיקה של מועצת העיתונות, וכן חבר במאגר הבוררים של המוסד לבוררות עסקית בלשכת המסחר בת"א ובלשכת עורכי הדין. 

כמו כן עו"ד סלע מרצה במסגרות אקדמיות שונות, ביניהן: הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א, ובתחומי משפט מסחרי.

 

חזרה

מהי בוררות?

בוררות, היא הליך אלטרנטיבי להליך משפטי, באמצעותה ניתן ליישב סכסוכים ולהגיע בתוך זמן קצר לפתרון לטובת שני הצדדים. כשלא ניתן מענה הולם במערכת בתי המשפט, הבוררות הופכת לפתרון מועדף על עסקים ואנשים פרטיים, שרוצים לחסוך בזמן וכסף ולהגיע לסיום הסכסוך בצורה נעימה ויעילה.

יתרונות הבוררות

הבחירה בהליך בוררות לפתרון סכסוכים מעניקה לצדדים יתרונות רבים: חיסכון בזמן יקר וכסף, דיסקרטיות, ניהול ההליך באווירה נעימה, סיום מהיר של הסכסוך וחלופה מוצלחת לניהול הליך במשך שנים ארוכות בבתי משפט. יתרון חשוב נוסף, בבחירה בבורר ולא בשופט, הוא שבורר נשען על החוק, אולם אינו מחויב לפעול רק בהתאם לחוק ויכול להפעיל שיקול דעת מקצועי בהתאם לחוקי השוק ולנורמות נהוגות, או בהתאם לדין תורה.

הבוררים והמגשרים שלנו

הפדרציה לבוררות מציעה בוררים ומגשרים מנוסים בעלי ניסיון וידע במגוון תחומים. הבוררים והמגשרים הפועלים במסגרת הפדרציה לבוררות נבחרים בקפידה ומחויבים לכללי האתיקה של הפדרציה. לפני מינוי בורר להליך, נעשית בדיקה של אי ניגוד אינטרסים. בצורה זו אנו מבטיחים לצדדים הליך אמין, מקצועי ויעיל, ביטחון ושקט נפשי.

מהו גישור ?

גישור הוא הליך פתרון סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט, בעזרת מגשר, בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים. הליך הגישור מאופיין בדיון פתוח וחופשי וברוח טובה. הגישור מייצג גישה של יישוב סכסוכים בדרך של שלום.  הליך הגישור נועד להביא את הצדדים להסכמה. אם הצדדים לא הגיעו לפתרון המוסכם על כל הצדדים, אין בכוח המגשר לכפות פתרון על הצדדים.