״צדק בלי חוכמה, הוא בלתי אפשרי״ (ג׳יימס אנטוני פרוד)

אנו מאמינים בצדק, אך לא פחות מזה, אנו מאמינים בחוכמה. חוכמה שלפני המעשה ולא אחריו.
הפדרציה לבוררות הוקמה מתוך הבנה כי פעילות מקצועית ויעילה יכולה להביא צדק למקומות בהם הבירוקרטיה מעכבת אותו. תפקידה של הפדרציה לבוררות לסייע
לאזרחי ישראל ליהנות מהליך משפטי מקצועי, שקוף, צודק ומהיר, כאלטרנטיבה להמתנה הארוכה ולסרבול הקיים בהליך משפטי רגיל.
הפדרציה לבוררות מושתתת על מקצועיות, שקיפות ואיזון, ומעניקה לכם את הפתרון המושלם לסכסוכים עסקיים, אישיים, משפחתיים או צרכניים.
״הפדרציה לבוררות רואה לעצמה זכות גדולה להיות בית להליכי בוררות המשרתים את מערכת המשפט ואת אזרחי המדינה ופועלת לקיום הליכי בוררות ידידותיים,
יעילים והוגנים.״  (פרופ' חמי בן נון)

 

 • נקלעתם לסכסוך אישי/עסקי?

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה בפניכם דרך ייחודית ויעילה לישוב סכסוכים. חשוב שתדעו, להליך הבוררות והגישור מעמד חוקי בישראל.

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה:

  • רשימת מומחים לבחירתכם
  • עלות ידועה מראש
  • מתנהל תוך זמן קצוב

  בואו יחד נסיים את הסכסוך בפדרציה לבוררות וגישור!!

  נא למלא
  נא למלא מספר טלפון
  נא למלא

ל

ה

ש

א

ר

ת

 

פ

ר

ט

י

ם

שיטת הפדרציה לבוררות

ארבעה שלבים לפתרון הסכסוך

מה ההבדל בין בית משפט לבוררות?

נושא הליך בוררות בית משפט / תביעה משפטית
זמנים הליך קצר. הליך שיכול להמשך מספר שנים (בין 5-7 שנים לפי נתונים שפורסמו ע"י מערכת בתי המשפט).
חיוב התייצבות נעשה בהסכמה הצדדים. הגשת תביעה משפטית ע"י צד אחד מחייב התייצבות של הצדדים בסכסוך.
דיסקרטיות הליך דיסקרטי. מידע חשוף לציבור. מופיע ברשומות בתי המשפט.
עלות. הליך חסכוני יותר וההוצאה בפדרציה לבוררות ידועה מראש. עלויות כגון אגרות, עו"ד, זמן עבודה והוצאות נוספות.
אווירה אווירה נעימה וידידותית במקום בלתי אמצעי. קר, מנוכר ולרוב מייצר חשש ורתיעה.
הגורם הפוסק בורר מקצועי מומחה בתחום הסכסוך, שנבחר ע"י הצדדים. נשען על החוק היבש, אך גם על הנורמות הנהוגות בשוק. הבורר כפוף לתקנון הפעילות ולקוד האתי של הפדרציה לבוררות. שופט מוסמך שנשען רק על החוק היבש. לא ניתן לבחור את השופט.
ערעור ניתן לערער בהתאם להחלטת הצדדים בהסכם הבוררות ובכפוף לחוק הבוררות. ניתן לערער.

ניתן לראות כי ישנם הבדלים משמעותיים בין בחירה בבית משפט לקיום הליך בוררות. היתרונות המהותיים של הבוררות על פני תביעה משפטית, הינם קיצור ההליכים, סיום הסכסוך במהירות, בעלות זולה יותר, ביעילות ובאווירה נעימה, כשהשליטה בידי הצדדים, שמעוניינים להמשיך בחייהם ולסיים את הסכסוך בהקדם, על הצד הטוב ביותר.

מהי בוררות?

בוררות, היא הליך אלטרנטיבי להליך משפטי, באמצעותה ניתן ליישב סכסוכים ולהגיע בתוך זמן קצר לפתרון לטובת שני הצדדים. כשלא ניתן מענה הולם במערכת בתי המשפט, הבוררות הופכת לפתרון מועדף על עסקים ואנשים פרטיים, שרוצים לחסוך בזמן וכסף ולהגיע לסיום הסכסוך בצורה נעימה ויעילה.

יתרונות הבוררות

הבחירה בהליך בוררות לפתרון סכסוכים מעניקה לצדדים יתרונות רבים: חיסכון בזמן יקר וכסף, דיסקרטיות, ניהול ההליך באווירה נעימה, סיום מהיר של הסכסוך וחלופה מוצלחת לניהול הליך במשך שנים ארוכות בבתי משפט. יתרון חשוב נוסף, בבחירה בבורר ולא בשופט, הוא שבורר נשען על החוק, אולם אינו מחויב לפעול רק בהתאם לחוק ויכול להפעיל שיקול דעת מקצועי בהתאם לחוקי השוק ולנורמות נהוגות, או בהתאם לדין תורה.

הבוררים והמגשרים שלנו

הפדרציה לבוררות מציעה בוררים ומגשרים מנוסים בעלי ניסיון וידע במגוון תחומים. הבוררים והמגשרים הפועלים במסגרת הפדרציה לבוררות נבחרים בקפידה ומחויבים לכללי האתיקה של הפדרציה. לפני מינוי בורר להליך, נעשית בדיקה של אי ניגוד אינטרסים. בצורה זו אנו מבטיחים לצדדים הליך אמין, מקצועי ויעיל, ביטחון ושקט נפשי.

מהו גישור ?

גישור הוא הליך פתרון סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט, בעזרת מגשר, בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים. הליך הגישור מאופיין בדיון פתוח וחופשי וברוח טובה. הגישור מייצג גישה של יישוב סכסוכים בדרך של שלום.  הליך הגישור נועד להביא את הצדדים להסכמה. אם הצדדים לא הגיעו לפתרון המוסכם על כל הצדדים, אין בכוח המגשר לכפות פתרון על הצדדים.