״צדק בלי חוכמה, הוא בלתי אפשרי״ (ג׳יימס אנטוני פרוד)

אנו מאמינים בצדק, אך לא פחות מזה, אנו מאמינים בחוכמה. חוכמה שלפני המעשה ולא אחריו.
הפדרציה לבוררות הוקמה מתוך הבנה כי פעילות מקצועית ויעילה יכולה להביא צדק למקומות בהם הבירוקרטיה מעכבת אותו. תפקידה של הפדרציה לבוררות לסייע
לאזרחי ישראל ליהנות מהליך משפטי מקצועי, שקוף, צודק ומהיר, כאלטרנטיבה להמתנה הארוכה ולסרבול הקיים בהליך משפטי רגיל.
הפדרציה לבוררות מושתתת על מקצועיות, שקיפות ואיזון, ומעניקה לכם את הפתרון המושלם לסכסוכים עסקיים, אישיים, משפחתיים או צרכניים.
״הפדרציה לבוררות רואה לעצמה זכות גדולה להיות בית להליכי בוררות המשרתים את מערכת המשפט ואת אזרחי המדינה ופועלת לקיום הליכי בוררות ידידותיים,
יעילים והוגנים.״  (פרופ' חמי בן נון)

 

 • נקלעתם לסכסוך אישי/עסקי?

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה בפניכם דרך ייחודית ויעילה לישוב סכסוכים. חשוב שתדעו, להליך הבוררות והגישור מעמד חוקי בישראל.

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה:

  • רשימת מומחים לבחירתכם
  • עלות ידועה מראש
  • מתנהל תוך זמן קצוב

  בואו יחד נסיים את הסכסוך בפדרציה לבוררות וגישור!!

  נא למלא
  נא למלא מספר טלפון
  נא למלא

ל

ה

ש

א

ר

ת

 

פ

ר

ט

י

ם

שיטת הפדרציה לבוררות

ארבעה שלבים לפתרון הסכסוך

כיצד מתנהל גישור?

דיון פתוח חופשי וברוח טובה

הליך הגישור הוא הליך של דיון פתוח, חופשי וברוח טובה. בניגוד להליכים משפטיים או הליך בוררות,המגשר יכול להיפגש עם כל צד בנפרד ולשמוע את דעתו. דברים הנאמרים למגשר נשמרים בחיסיון מוחלט.הליך גישור מתחיל בדרך כלל בשיחה משותפת של הצדדים בה כל משתתף אומר את דעתו ומציג את זווית הראייה שלו על הסכסוך. לאחר השיחה המשותפת עוברים הצדדים לפגישות נפרדות עם המגשר בהם הם יכולים לומר את הדברים האישיים שאינם רוצים או אינם יכולים לומר בנוכחות הצדדים האחרים. לאחר השיחות הנפרדות מתקיימת בדרך כלל שיחה משותפת נוספת בה מנסה המגשר לגשר בין עמדות הצדדים ולהביא את הצדדים ולראות ולהבין את זווית הראייה של הצדדים האחרים. ניתן להשתמש בגישור כמעט בכל תחום שיש בו סכסוך. הליך הגישור מאפשר לצדדים המעורבים בסכסוך להיפגש עם מגשר שעוזר לצדדים לפתח שיחה על האינטרסים של כל אחד מהצדדים ולמצוא פתרון שיענה על האינטרסים של כל הצדדים.

מעימות לשיתוף פעולה

מודל הגישור הרווח ביותר הוא המודל הפרגמטי.  מודל הגישור הפרגמטי משנה את הדרך בה פועלים הצדדים מהתנהלות לעומתית בה הצדדים יוצאים זה נגד זה להתנהלות שיתופית המתמקדת בפתרון מעשי של הבעיות. בניגוד להליך לעומתי בו הדגש ניתן על שכנוע השופט כי הגרסה של הצד שלי נכונה והגרסה של הצד השני שקרית, ולכן יש להעדיף את הגירסה שלי, מתמקדים בהליך גישור בחשיפת הצרכים והאינטרסים של הצדדים ובאיתור פתרון הולם מוסכם על הצדדים העונה על מרב הצרכים והאינטרסים של שני הצדדים. המודל הפרגמטי מבקש להפוך את הצדדים היריבים לצוות משא ומתן משותף המתכנס לשם טיפול ענייני, ממוקד ויעיל בסכסוך עד לפתרונו.

עקרונות הפעולה

עקרונות הפעולה של הליך גישור כזה הם:

(א) "הפרדת האנשים מהבעיה" המגשר ממקד את הדיון בבעיה שבלב הסכסוך ומונע הטלת דופי באנשים המעורבים ;

(ב) "התמקדות באינטרסים ולא בעמדות"  המגשר ממקד את הדיון בבחינת הרצונות האינטרסים והצרכים של הצדדים לסכסוך ואינו מאפשר למקד את הדיון בהשמעה חוזרת של טיעונים משפטיים שעניינם זכויות וחובות;

(ג) "פתרונות המועילים לכל הצדדים" המגשר מציע לצדדים לבחון פתרונות אפשריים שיש בהם כדי להביא תועלת ורווח לכל הצדדים המעורבים בסכסוך;

(ד) "שימוש  בקריטריונים אובייקטיביים" המגשר מציע לצדדים להסתייע בקריטריוניים אובייקטיביים לבחינת יישימותו של הפתרון, כגון מחירון מקובל בתחום.

 

 

מהי בוררות?

בוררות, היא הליך אלטרנטיבי להליך משפטי, באמצעותה ניתן ליישב סכסוכים ולהגיע בתוך זמן קצר לפתרון לטובת שני הצדדים. כשלא ניתן מענה הולם במערכת בתי המשפט, הבוררות הופכת לפתרון מועדף על עסקים ואנשים פרטיים, שרוצים לחסוך בזמן וכסף ולהגיע לסיום הסכסוך בצורה נעימה ויעילה.

יתרונות הבוררות

הבחירה בהליך בוררות לפתרון סכסוכים מעניקה לצדדים יתרונות רבים: חיסכון בזמן יקר וכסף, דיסקרטיות, ניהול ההליך באווירה נעימה, סיום מהיר של הסכסוך וחלופה מוצלחת לניהול הליך במשך שנים ארוכות בבתי משפט. יתרון חשוב נוסף, בבחירה בבורר ולא בשופט, הוא שבורר נשען על החוק, אולם אינו מחויב לפעול רק בהתאם לחוק ויכול להפעיל שיקול דעת מקצועי בהתאם לחוקי השוק ולנורמות נהוגות, או בהתאם לדין תורה.

הבוררים והמגשרים שלנו

הפדרציה לבוררות מציעה בוררים ומגשרים מנוסים בעלי ניסיון וידע במגוון תחומים. הבוררים והמגשרים הפועלים במסגרת הפדרציה לבוררות נבחרים בקפידה ומחויבים לכללי האתיקה של הפדרציה. לפני מינוי בורר להליך, נעשית בדיקה של אי ניגוד אינטרסים. בצורה זו אנו מבטיחים לצדדים הליך אמין, מקצועי ויעיל, ביטחון ושקט נפשי.

מהו גישור ?

גישור הוא הליך פתרון סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט, בעזרת מגשר, בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים. הליך הגישור מאופיין בדיון פתוח וחופשי וברוח טובה. הגישור מייצג גישה של יישוב סכסוכים בדרך של שלום.  הליך הגישור נועד להביא את הצדדים להסכמה. אם הצדדים לא הגיעו לפתרון המוסכם על כל הצדדים, אין בכוח המגשר לכפות פתרון על הצדדים.