״צדק בלי חוכמה, הוא בלתי אפשרי״ (ג׳יימס אנטוני פרוד)

אנו מאמינים בצדק, אך לא פחות מזה, אנו מאמינים בחוכמה. חוכמה שלפני המעשה ולא אחריו.
הפדרציה לבוררות הוקמה מתוך הבנה כי פעילות מקצועית ויעילה יכולה להביא צדק למקומות בהם הבירוקרטיה מעכבת אותו. תפקידה של הפדרציה לבוררות לסייע
לאזרחי ישראל ליהנות מהליך משפטי מקצועי, שקוף, צודק ומהיר, כאלטרנטיבה להמתנה הארוכה ולסרבול הקיים בהליך משפטי רגיל.
הפדרציה לבוררות מושתתת על מקצועיות, שקיפות ואיזון, ומעניקה לכם את הפתרון המושלם לסכסוכים עסקיים, אישיים, משפחתיים או צרכניים.
״הפדרציה לבוררות רואה לעצמה זכות גדולה להיות בית להליכי בוררות המשרתים את מערכת המשפט ואת אזרחי המדינה ופועלת לקיום הליכי בוררות ידידותיים,
יעילים והוגנים.״  (פרופ' חמי בן נון)

 

 • נקלעתם לסכסוך אישי/עסקי?

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה בפניכם דרך ייחודית ויעילה לישוב סכסוכים. חשוב שתדעו, להליך הבוררות והגישור מעמד חוקי בישראל.

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה:

  • רשימת מומחים לבחירתכם
  • עלות ידועה מראש
  • מתנהל תוך זמן קצוב

  בואו יחד נסיים את הסכסוך בפדרציה לבוררות וגישור!!

  נא למלא
  נא למלא מספר טלפון
  נא למלא

ל

ה

ש

א

ר

ת

 

פ

ר

ט

י

ם

שיטת הפדרציה לבוררות

ארבעה שלבים לפתרון הסכסוך

3. תנאי סף למינוי בורר והכשרתו

 1. בורר בפדרציה יכול להיות אחת מהחלופות הבאות: עורך דין החבר בלשכת עורכי הדין בישראל לפחות 5 שנים, או שופט בדימוס, או מומחה בענף מוגדר שהדין מכיר בו ככזה ובעל וותק של 5 שנות ניסיון לפחות בתחום התמחותו.
 2. לא יתמנה כבורר מי שהורשע בעבירה פלילית שיש עמה קלון. בשאלת הקלון יכריע הוועד בהיוועצות עם הוועד לאישור בוררים.
 3. לא ייכלל בורר במפתח הבוררים של הפדרציה אלא אם עבר הכשרה מתאימה, הכיר את כללי האתיקה ותקנון הפעילות והתחייב בכתב לפעול לפיהם. למען הסר ספק, בורר שטרם עבר ההכשרה מתאימה יהיה מנוע מלכהן כבורר מטעם הפדרציה.
 4. בטרם העברת תיק לטיפולו של בורר יחתום הוא על תצהיר בו הוא מצהיר ומתחייב לפעול ללא משוא פנים ובהעדר ניגוד עניינים.
 5. בסמכות הוועדה לאישור בוררים למנות בורר בערכאה ראשונה ובערכאה שנייה בהתאמה.
 6. הפדרציה רשאית לבטל מינוי של בורר על פי שיקול דעתה הבלעדי, ככול שיתגלה כי הבורר פועל בניגוד לתקנון הפעילות או גם בניגוד לכללי האתיקה או גם בניגוד להסכם הבוררות או גם במקרה שיימצא בניגוד עניינים. מינויו של בורר יפקע עם מסירת הודעת בכתב על דבר ביטול המינוי.
 7. הגשת מועמדות לכהן כבורר תוגש באמצעות טופס"הגשת מועמדות לכהן כבורר" (טופס מס' 101) ויצורפו אליו מסמכים רלוונטיים כמפורט בטופס.

מהי בוררות?

בוררות, היא הליך אלטרנטיבי להליך משפטי, באמצעותה ניתן ליישב סכסוכים ולהגיע בתוך זמן קצר לפתרון לטובת שני הצדדים. כשלא ניתן מענה הולם במערכת בתי המשפט, הבוררות הופכת לפתרון מועדף על עסקים ואנשים פרטיים, שרוצים לחסוך בזמן וכסף ולהגיע לסיום הסכסוך בצורה נעימה ויעילה.

יתרונות הבוררות

הבחירה בהליך בוררות לפתרון סכסוכים מעניקה לצדדים יתרונות רבים: חיסכון בזמן יקר וכסף, דיסקרטיות, ניהול ההליך באווירה נעימה, סיום מהיר של הסכסוך וחלופה מוצלחת לניהול הליך במשך שנים ארוכות בבתי משפט. יתרון חשוב נוסף, בבחירה בבורר ולא בשופט, הוא שבורר נשען על החוק, אולם אינו מחויב לפעול רק בהתאם לחוק ויכול להפעיל שיקול דעת מקצועי בהתאם לחוקי השוק ולנורמות נהוגות, או בהתאם לדין תורה.

הבוררים והמגשרים שלנו

הפדרציה לבוררות מציעה בוררים ומגשרים מנוסים בעלי ניסיון וידע במגוון תחומים. הבוררים והמגשרים הפועלים במסגרת הפדרציה לבוררות נבחרים בקפידה ומחויבים לכללי האתיקה של הפדרציה. לפני מינוי בורר להליך, נעשית בדיקה של אי ניגוד אינטרסים. בצורה זו אנו מבטיחים לצדדים הליך אמין, מקצועי ויעיל, ביטחון ושקט נפשי.

מהו גישור ?

גישור הוא הליך פתרון סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט, בעזרת מגשר, בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים. הליך הגישור מאופיין בדיון פתוח וחופשי וברוח טובה. הגישור מייצג גישה של יישוב סכסוכים בדרך של שלום.  הליך הגישור נועד להביא את הצדדים להסכמה. אם הצדדים לא הגיעו לפתרון המוסכם על כל הצדדים, אין בכוח המגשר לכפות פתרון על הצדדים.