״צדק בלי חוכמה, הוא בלתי אפשרי״ (ג׳יימס אנטוני פרוד)

אנו מאמינים בצדק, אך לא פחות מזה, אנו מאמינים בחוכמה. חוכמה שלפני המעשה ולא אחריו.
הפדרציה לבוררות הוקמה מתוך הבנה כי פעילות מקצועית ויעילה יכולה להביא צדק למקומות בהם הבירוקרטיה מעכבת אותו. תפקידה של הפדרציה לבוררות לסייע
לאזרחי ישראל ליהנות מהליך משפטי מקצועי, שקוף, צודק ומהיר, כאלטרנטיבה להמתנה הארוכה ולסרבול הקיים בהליך משפטי רגיל.
הפדרציה לבוררות מושתתת על מקצועיות, שקיפות ואיזון, ומעניקה לכם את הפתרון המושלם לסכסוכים עסקיים, אישיים, משפחתיים או צרכניים.
״הפדרציה לבוררות רואה לעצמה זכות גדולה להיות בית להליכי בוררות המשרתים את מערכת המשפט ואת אזרחי המדינה ופועלת לקיום הליכי בוררות ידידותיים,
יעילים והוגנים.״  (פרופ' חמי בן נון)

 

 • נקלעתם לסכסוך אישי/עסקי?

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה בפניכם דרך ייחודית ויעילה לישוב סכסוכים. חשוב שתדעו, להליך הבוררות והגישור מעמד חוקי בישראל.

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה:

  • רשימת מומחים לבחירתכם
  • עלות ידועה מראש
  • מתנהל תוך זמן קצוב

  בואו יחד נסיים את הסכסוך בפדרציה לבוררות וגישור!!

  נא למלא
  נא למלא מספר טלפון
  נא למלא

ל

ה

ש

א

ר

ת

 

פ

ר

ט

י

ם

שיטת הפדרציה לבוררות

ארבעה שלבים לפתרון הסכסוך

6. בחירת בורר לניהול תיק

 1. לאחר שהצדדים יבחרו במותב שידון בתיק ויחתמו על הסכם הבוררות, הפדרציה תערוך בדיקה מקדימה באשר להתאמת בורר לניהול ההליך, הן משום כישוריו ויכולתו לדון בתיק שיובא לפניו והן משום זמינותו.
 2. הפדרציה תשלח לכל צד עד 7 שמות בוררים לבחירתם וזו תכלול תקציר על ניסיונו המקצועי, השכלתו, כישוריו, וכל מידע רלוונטי ככול שיהיה.
 3. הצדדים ידרגו את העדפתם לבורר לפי סדר יורד וישיבו את הטופס למזכירות הפדרציה בתום 3 ימי עסקים. לצדדים הזכות להתנגד למינוי בורר ספציפי מתוך הרשימה. לניהול תיק הבוררות ייבחר הבורר שקיבל העדפה משוקללת גבוה על ידי הצדדים. הפדרציה תודיע לצדדים על בחירת הבורר. לחילופין תינתן לצדדים אפשרות לדחות את הבחירה ולשוב ולבחור פעם נוספת באותו אופן.
 4. ככול שהצדדים ידחו את הצעות המינוי לכל הבוררים המופיעים ברשימה, תועבר לצדדים רשימה נוספת של עד 5 בוררים לבחירה.
 5. ככול שהצדדים לא יצליחו להגיע להסכמה באשר מינוי בורר גם בפעם השנייה, בין אם בכלל ובין אם בתוך מניין הימים שהוגדר מראש, הפדרציה לבוררות תמנה עבורם את הבורר או את המותב לפי שיקול דעתה הבלעדי.
 6. טרם מינויו יצהיר הבורר בכתב כי אין לו עניין מכל סוג שהוא בתיק שיובא לפניו, וכי אין לו הכרות מוקדמת עם הצדדים או עם באי כוחם באופן שיכול להשפיע או לפגוע בשיקול דעתו וכי לא קיים חשש לניגוד עניינים בניהול הבוררות על ידו.
 7. הצדדים רשאים לבחור להיות מיוצגים על ידי עורך דין בהליך הבוררות או להיוועץ בבעל מקצוע מומחה בתחומו לאורך כל ההליך בהתאם לשיקול דעתם הבלעדי.
 8. המתדיינים בהליך הבוררות יהיו כפופים לתקנון הפעילות ולכללי הפדרציה ועליהם לפעול לפיהם.
 9. ככול שצד בחר להיות מיוצג על ידי עורך דין עליו להודיע על כך לכל שאר הצדדים ולפדרציה ובכלל זה להעביר להם את שמו של עורך הדין ודרכי ההתקשרות עמו.
 10. הפדרציה לבוררות רשאית להמליץ לצדדים על בחירת הרכב שלושה בוררים, על פי שיקול דעתה הבלעדי, ככול שההליך דורש הרכב שכזה.
 11. במקרה של נבצרות הבורר או העדר יכולת למלא את תפקידו, זה יוחלף בבורר אחר מתוך אותה רשימה שהועברה לצדדים ובה נבחר הבורר בעדיפות הבאה.
 12. הבוררות תמשיך מהנקודה בה הופסקה לאחר שהצדדים ישמיעו טענותיהם, או תחל מחדש ככול שהצדדים יחפצו בכך, בכול מקרה ההסכם על סעיפיו ימשיך לעמוד בתוקף והבוררות תתנהל לפי האמור בו.

מהי בוררות?

בוררות, היא הליך אלטרנטיבי להליך משפטי, באמצעותה ניתן ליישב סכסוכים ולהגיע בתוך זמן קצר לפתרון לטובת שני הצדדים. כשלא ניתן מענה הולם במערכת בתי המשפט, הבוררות הופכת לפתרון מועדף על עסקים ואנשים פרטיים, שרוצים לחסוך בזמן וכסף ולהגיע לסיום הסכסוך בצורה נעימה ויעילה.

יתרונות הבוררות

הבחירה בהליך בוררות לפתרון סכסוכים מעניקה לצדדים יתרונות רבים: חיסכון בזמן יקר וכסף, דיסקרטיות, ניהול ההליך באווירה נעימה, סיום מהיר של הסכסוך וחלופה מוצלחת לניהול הליך במשך שנים ארוכות בבתי משפט. יתרון חשוב נוסף, בבחירה בבורר ולא בשופט, הוא שבורר נשען על החוק, אולם אינו מחויב לפעול רק בהתאם לחוק ויכול להפעיל שיקול דעת מקצועי בהתאם לחוקי השוק ולנורמות נהוגות, או בהתאם לדין תורה.

הבוררים והמגשרים שלנו

הפדרציה לבוררות מציעה בוררים ומגשרים מנוסים בעלי ניסיון וידע במגוון תחומים. הבוררים והמגשרים הפועלים במסגרת הפדרציה לבוררות נבחרים בקפידה ומחויבים לכללי האתיקה של הפדרציה. לפני מינוי בורר להליך, נעשית בדיקה של אי ניגוד אינטרסים. בצורה זו אנו מבטיחים לצדדים הליך אמין, מקצועי ויעיל, ביטחון ושקט נפשי.

מהו גישור ?

גישור הוא הליך פתרון סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט, בעזרת מגשר, בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים. הליך הגישור מאופיין בדיון פתוח וחופשי וברוח טובה. הגישור מייצג גישה של יישוב סכסוכים בדרך של שלום.  הליך הגישור נועד להביא את הצדדים להסכמה. אם הצדדים לא הגיעו לפתרון המוסכם על כל הצדדים, אין בכוח המגשר לכפות פתרון על הצדדים.