״צדק בלי חוכמה, הוא בלתי אפשרי״ (ג׳יימס אנטוני פרוד)

אנו מאמינים בצדק, אך לא פחות מזה, אנו מאמינים בחוכמה. חוכמה שלפני המעשה ולא אחריו.
הפדרציה לבוררות הוקמה מתוך הבנה כי פעילות מקצועית ויעילה יכולה להביא צדק למקומות בהם הבירוקרטיה מעכבת אותו. תפקידה של הפדרציה לבוררות לסייע
לאזרחי ישראל ליהנות מהליך משפטי מקצועי, שקוף, צודק ומהיר, כאלטרנטיבה להמתנה הארוכה ולסרבול הקיים בהליך משפטי רגיל.
הפדרציה לבוררות מושתתת על מקצועיות, שקיפות ואיזון, ומעניקה לכם את הפתרון המושלם לסכסוכים עסקיים, אישיים, משפחתיים או צרכניים.
״הפדרציה לבוררות רואה לעצמה זכות גדולה להיות בית להליכי בוררות המשרתים את מערכת המשפט ואת אזרחי המדינה ופועלת לקיום הליכי בוררות ידידותיים,
יעילים והוגנים.״  (פרופ' חמי בן נון)

 

 • נקלעתם לסכסוך אישי/עסקי?

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה בפניכם דרך ייחודית ויעילה לישוב סכסוכים. חשוב שתדעו, להליך הבוררות והגישור מעמד חוקי בישראל.

  הפדרציה לבוררות וגישור מציגה:

  • רשימת מומחים לבחירתכם
  • עלות ידועה מראש
  • מתנהל תוך זמן קצוב

  בואו יחד נסיים את הסכסוך בפדרציה לבוררות וגישור!!

  נא למלא
  נא למלא מספר טלפון
  נא למלא

ל

ה

ש

א

ר

ת

 

פ

ר

ט

י

ם

שיטת הפדרציה לבוררות

ארבעה שלבים לפתרון הסכסוך

15. אגרות תשלומים

 1. האגרות והתשלומים בגין שירותי הפדרציה יקבלו ביטוי בהסכם הבוררות בהתאם למחירון המופיע באתר הפדרציה ובמשרדיה, המהווה נספח להסכם הבוררות שנחתם או בהתאם להסכמות הצדדים.
 2. הפדרציה לבוררות רשאית להתנות את קיום ההליך או מתן פסק בורר בהפקדת כספים בנאמנות, הן כחלק מהליך הבוררות והן כדי להבטיח תשלום לעוסקים במלאכה ולפדרציה.
 3. ביטול הליך בוררות טרם התקיימה ישיבה ראשונה לא יחייב את מי מהצדדים בתשלום מלבד אגרת פתיחת הליך שלא יהיה ניתן להשבה בכל מקרה.
 4. גובה התשלום בגין הליך בוררות שיבוטל או יופסק ע"י הצדדים יעוגן בהסכם הבוררות.
 5. הצדדים יתחייבו להבטיח את שכר הבוררים במסגרת חתימה על הסכם הבוררות משום התחיבות הבורר להתפנות ולדון בתיק, ומשום שבטל מזמנו ונמנע מלהתחייב בהתחייבויות אחרות לצורך ניהול הליך הבוררות.
 6. הפדרציה או הבורר מטעמה רשאי לחייב את הצדדים בתשלום כגון הוצאות, שכ"ט למומחה מטעם הבורר, שירותים חיצוניים הנדרשים לניהול ההליך או השלמת ההליך, והכל בהתאם לאמור בהסכם הבוררות.
 7. אי תשלום הוצאות או גם שכ"ט על ידי מי מהצדדים בהתאם להוראות ההסכם או מהעולה ממנו, תאפשר לבורר להפעיל סנקציה מחמירה לרבות מתן פסק בורר ומסירתו לצד השני מיד עם ביצוע התשלום ההוצאות או גם שכ"ט, והכול על פי שיקול דעתו.
 8. לבורר תהא הסמכות להורות על הקפאת הליכי בוררות, חידושם או על עיכוב מתן פסק בורר עד להסדרת תשלום ההוצאות או גם שכ"ט.
 9. הבורר יהא רשאי לשנות החלטתו בין ביוזמתו ובין על פי בקשת אחד הצדדים במהלך הבוררות ובלבד שנתן הזדמנות לצדדים להשמיע טענותיהם לעניין זה.

מהי בוררות?

בוררות, היא הליך אלטרנטיבי להליך משפטי, באמצעותה ניתן ליישב סכסוכים ולהגיע בתוך זמן קצר לפתרון לטובת שני הצדדים. כשלא ניתן מענה הולם במערכת בתי המשפט, הבוררות הופכת לפתרון מועדף על עסקים ואנשים פרטיים, שרוצים לחסוך בזמן וכסף ולהגיע לסיום הסכסוך בצורה נעימה ויעילה.

יתרונות הבוררות

הבחירה בהליך בוררות לפתרון סכסוכים מעניקה לצדדים יתרונות רבים: חיסכון בזמן יקר וכסף, דיסקרטיות, ניהול ההליך באווירה נעימה, סיום מהיר של הסכסוך וחלופה מוצלחת לניהול הליך במשך שנים ארוכות בבתי משפט. יתרון חשוב נוסף, בבחירה בבורר ולא בשופט, הוא שבורר נשען על החוק, אולם אינו מחויב לפעול רק בהתאם לחוק ויכול להפעיל שיקול דעת מקצועי בהתאם לחוקי השוק ולנורמות נהוגות, או בהתאם לדין תורה.

הבוררים והמגשרים שלנו

הפדרציה לבוררות מציעה בוררים ומגשרים מנוסים בעלי ניסיון וידע במגוון תחומים. הבוררים והמגשרים הפועלים במסגרת הפדרציה לבוררות נבחרים בקפידה ומחויבים לכללי האתיקה של הפדרציה. לפני מינוי בורר להליך, נעשית בדיקה של אי ניגוד אינטרסים. בצורה זו אנו מבטיחים לצדדים הליך אמין, מקצועי ויעיל, ביטחון ושקט נפשי.

מהו גישור ?

גישור הוא הליך פתרון סכסוכים מחוץ לכתלי בית המשפט, בעזרת מגשר, בדרך של הדברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים. הליך הגישור מאופיין בדיון פתוח וחופשי וברוח טובה. הגישור מייצג גישה של יישוב סכסוכים בדרך של שלום.  הליך הגישור נועד להביא את הצדדים להסכמה. אם הצדדים לא הגיעו לפתרון המוסכם על כל הצדדים, אין בכוח המגשר לכפות פתרון על הצדדים.